Chiński producent Jolywood podejmuje odważny plan budowy fabryki o wydajności 16GW

Piotr Kramarczyk

Piotr Kramarczyk

Chiński producent Jolywood podejmuje odważny plan budowy elektrowni słonecznej o mocy 16GW
Jolywood producent modułów fotowoltaicznych typu N

(Yicai Global) 24 maja — Akcje w Jolywood Sunwatt podskoczyły dzisiaj aż o 8,6 procent po tym, jak chiński producent sprzętu fotowoltaicznego ogłosił, że zbuduje fabrykę ogniw słonecznych o rocznej wydajności 16 gigawatów.

Moduły bifacjalne NTOPCon

Kurs akcji Jolywood [SHE:300393] zamknął się przy wartości 9,33 CNY (1,45 USD), co stanowi wzrost o 4,48 procent. Wcześniej tego dnia kurs sięgnął 9,70 CNY.

J-TOPCon

Fabryka o wartości 5,6 mld CNY (871 mln USD) ma być zlokalizowana w Taiyuan, na północy prowincji Shanxi i zostanie zbudowana w dwóch etapach – poinformowała wczoraj firma, której siedziba znajduje się w Suzhou, we wschodniej części prowincji Jiangsu. W pierwszym etapie, którego koszt oszacowano na 3 mld CNY i który będzie trwał dwa lata, wybudowana zostanie część, która zapewni roczną produkcję 8 GW. Druga faza powinna zająć kolejny rok.

Inwestycja pomoże zwiększyć produkcję słonecznych ogniw monokrystalicznych spółki. Według danych podawanych przez firmę, obecnie produkuje ona ogniwa słoneczne o wartości tylko 5,1 GW, przy wolumenie sprzedaży 4,1 GW. Z drugiej strony, Jolywood jest wiodącym producentem fotowoltaicznych folii backsheet, czyli zewnętrznej warstwy modułu słonecznego, która chroni warstwy wewnętrzne; udział firmy w rynku globalnym wynosi 30 procent.

Projekty z wykorzystaniem modułów Jolywood

Spółka dodała, że potrzebuje zdobyć 3 mld CNY na projekt i planuje pozyskać fundusze przez kredyty, finansowanie kapitałowe oraz z innych źródeł.

Źródło: Kim Taylor

Related Articles