HEWES — instalacja fotowoltaiczna: od projektu po oszczędności

Piotr Kramarczyk

Piotr Kramarczyk

Codziennie przykładamy swoją cegiełkę do rozwoju produktów ekologicznie wytwarzających energię oraz ciepło. Chcemy, by rozwiązania, które są przyjazne naturalnemu środowisku, były dostępne dla każdego i przynosiły realne oszczędności. Wybieramy takie komponenty, które są korzystne finansowo już w chwili zakupu, ale przede wszystkim wyróżniają się trwałością i wydajnością.

Oferta instalacji Hewes

Zaczęliśmy od instalacji fotowoltaicznych, które projektujemy i montujemy u odbiorców prywatnych, na budynkach przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych. Elementy do budowy domowej elektrowni z modułami fotowoltaicznymi sprzedajemy także firmom montującym takie urządzenia. Przy czym naszą specjalnością są instalacje fotowoltaiczne gruntowe, na dachach płaskich i w postaci carportów.

Rozszerzyliśmy też działalność o montaż magazynów energii, które umożliwiają wykorzystanie wyprodukowanej nadwyżki energii elektrycznej bez konieczności sprzedawania jej do operatorów. To korzystne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają prosumenci chcący zyskać dofinansowanie z programu Mój Prąd 4.0, a jednocześnie nie chcą odsprzedawać energii elektrycznej dostawcy energii, tylko wykorzystywać i magazynować własne nadwyżki.

Żeby nasi klienci mogli jeszcze lepiej wykorzystać własną energię elektryczną, proponujemy montaż nowoczesnych i wydajnych pomp ciepła, zapewniających komfortowe temperatury w budynkach nowo powstających i kilku oraz kilkunastoletnich. Pompy pracują cicho i nie wymagają paliw płynnych ani stałych. W połączeniu z fotowoltaiką mogą działać bezkosztowo.

Serwisujemy instalacje fotowoltaiczne oraz systemy grzewcze, minimalizując prawie do zera ryzyko wystąpienia awarii i przedłużając tym samym żywotność instalacji.

Instalacje gruntowe i carporty to nasza specjalność

Instalacje gruntowe na stabilnych konstrukcjach. Proponujemy je klientom, którzy wymagają dużej elektrowni albo nie mogą zamontować modułów fotowoltaicznych na dachu. Moduły fotowoltaiczne do instalacji na gruncie pozwalają na optymalizowanie ustawień, poprzez wybranie miejsca doskonale nasłonecznionego. Nie wymagają ingerowania w budynek, umożliwiają łatwiejsze konserwowanie, czyszczenie i przegląd. Konstrukcje gruntowe są ściśle projektowane i wykonywane według naszych standardów.

W przypadku instalacji na gruncie proponujemy panele bi-facial, czyli dwustronne, które wykorzystują nie tylko światło słoneczne padające na nie bezpośrednio, ale także odbijane od podłoża. Ogniwo bifacjalne typu „N” ma dwie strony aktywnie absorbujące światło. Stosujemy też odpowiedni system montażowy wraz z przygotowaniem terenu, który nie zaciemnia tylnych ogniw i powoduje lepsze odbicie swiatła zwiększając tym samym ilosć wytworzonej energii.

Carport to wiata garażowa wyposażona w moduły fotowoltaiczne. Nie tylko chroni auto przez różnymi warunkami atmosferycznymi, ale także może służyć do produkcji energii elektrycznej i ładowania pojazdów elektrycznych. To efektowna i stabilna elektrownia fotowoltaiczna, która może stanąć pod Twoją firmą, na parkingu Twojego sklepu czy przy Twoim domu.

Carport HEWES jest lekki, prosty w montażu i jest też alternatywą dla modułów fotowoltaicznych montowanych na konstrukcji gruntowej lub na budynku. Możemy zaprojektować wiatę fotowoltaiczną na jeden — dwa pojazdy lub większą, służącą do zadaszenia kilkunastu samochodów. Dajemy gwarancję wykonania nawet na 5 lat.

Najwyższej klasy komponenty — tylko na takich pracujemy

Stosujemy tylko takie komponenty, do których mamy pełne zaufanie!

Od wielu lat współpracujemy z chińskim producentem modułów fotowoltaicznych Jolywood. Tym samym zapewniamy klientom dostęp do wydajnych ogniw z technologią TOPCon typu N. Ogniwa TOPCon typu N Jolywood są wydajne i wytrzymałe, a gwarancja obejmująca liniowy spadek mocy udzielana jest na 30 lat! Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki i sprzedajemy moduły w ilościach paletowych, kontenerowych oraz pod wybrane instalacje.

Nie bez znaczenia dla nas i dla naszych klientów jest także system montażu modułów fotowoltaicznych. Tutaj stosujemy fińską technologię Rauli, zaprojektowaną przez specjalistów od bezpieczeństwa dachów. Technologia Rauli to znacznie krótszy czas pracy przy montażu na dachach, carportach i elewacjach budunków i większa pewność wytrzymałości podczas trudnych warunków atmosferycznych. Rozwiązania stosowane podczas ostrych, długich i śnieżnych zim w Finlandii w Polsce sprawdzają się jeszcze lepiej.

Solax Power firma rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku w Chinach i przez kilkanaście lat funkcjonowania otworzyła swoje biura w wielu zagranicznych lokalizacjach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Holandii, Australii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Od samego początku producentowi przyświecał jeden cel, aby stworzyć rozwiązania technologiczne wspierające dążenia całego świata do bardziej ekologicznej przyszłości. Ambicją firmy Solax jest bycie liderem w kontekście energetycznej transformacji na rzecz zwiększenia poziomu wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Producent zatrudnia obecnie ponad 500 specjalistów czynnie zaangażowanych w rozwój i badania nad coraz bardziej wydajnymi rozwiązaniami technologicznymi dla energetyki słonecznej.W ofercie firmy Solax Power znajdują się obecnie urządzenia magazynujące energię elektryczną, falowniki jednofazowe i trójfazowe, ładowarki EV a także akcesoria w postaci aplikacji monitorującej pracę systemów. 

Sungrow Power Supply Co., Ltd („Sungrow“) to producent falowników z największą wiarygodnością finansową na świecie, która zainstalowała urządzenia o łącznej mocy ponad 269 GW (stan na czerwiec 2022). Została założona w 1997 r. przez profesora Uniwersytetu Cao Renxian. Sungrow jest liderem w dziedzinie badań oraz rozwoju falowników słonecznych. Posiada największy w branży zespół badawczo-rozwojowy oraz szeroki asortyment produktów obejmujących rozwiązania z zakresu falowników fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii do użytku przemysłowego, komercyjnego i przydomowego, a także uznane na całym świecie rozwiązania w zakresie pływających elektrowni fotowoltaicznych. Dzięki bogatemu, 25-letniemu doświadczeniu w dziedzinie fotowoltaiki, firma Sungrow instaluje systemy elektryczne w ponad 150 państwach na świecie. Sungrow jest liderem innowacyjności w energetyce słonecznej. Posiada aktywny zespół badawczo-rozwojowy, w którego skład wchodzi ponad 3100 pracowników. Firma zainwestowała też we własne centrum badawcze zatwierdzone przez UL, CSA, TÜV Rheinland i TÜV SÜD. Sungrow posiada największą na świecie fabrykę inwerterów, o globalnej rocznej zdolności produkcyjnej 145 GW, w tym 25 GW poza Chinami.

Hoymiles jest jednym z największych światowych producentów mikroinwertrów do instalacji fotowoltaicznych. Firma jest zaangażowana w rozwój technologii fotowoltaicznej, dostarczając profesjonalnych rozwiązań i urządzeń Klientom na całym świecie.  Hoymiles dostarcza urządzenia zarówno dla przydomowych instalacji fotowoltaicznych jak i dla dużych systemów komercyjnych. Hoymiles jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w branży odnawialnych źródeł energii. Producent swą działalność rozpoczął jako zespół ds. Badań i Rozwoju (R&D) w National Key Laboratory należącym do Uniwersytetu Zhejiang, jednej z 3 największych uczelni wyższych w Chinach. W 2015 r. mikroinwerter od Hoymiles osiągnął najwyższą na świecie efektywność CEC nr 1 – 96,7%, dzięki czemu został uznany za najbardziej wydajny mikroinwerter. Mikroinwertery Hoymiles eksportowane są do ponad 30 krajów na całym świecie, wliczając w to USA, Australię, Niemcy czy Francję. 

Huawei ako jeden z największych światowych dostawców rozwiązań ICT i elektroniki do zastosowań w energetyce, obsługuje jedną trzecią światowej populacji. Zatrudniamy 194 000 pracowników i działamy w ponad 170 krajach i regionach, świadcząc swoje usługi ponad 3 miliardom ludzi na całym świecie. W ostatniej dekadzie zainwestowaliśmy ponad 480 mld CNY w badania i rozwój. Firma Huawei kontynuuje wdrażanie innowacji z uwzględnieniem potrzeb klientów, dzięki czemu jest stale skupiona na podnoszeniu wartości swoich produktów i poprawie jakości świadczonych usług.

IBC SOLAR od momentu założenia w 1982 roku stał się wiodącym dostawcą systemów dla rozwiązań fotowoltaicznych i energetycznych – z ponad 5 gigawatami mocy zainstalowanej, siedmioma międzynarodowymi filiami i realizacjami na całym świecie. Zakres działalności IBC SOLAR sięga od parków solarnych, dostarczających energię bezpośrednio do sieci, przez instalacje komercyjne, wspierające gospodarkę energetyczną przedsiębiorstw aż do prywatnych gospodarstw domowych. IBC SOLAR oferuje również rozwiązania typu off-grid oraz lokalne systemy magazynowania energii.

Bruk-Bet® Fotowoltaika jest częścią spółki BRUK-BET, która działa w branży budowlanej od ponad 38 lat. Nasza historia to ciągły rozwój oparty na licznych inwestycjach w nowe technologie i najwyższej jakości produkty. Od ponad 11 lat prężnie działa w branży odnawialnych źródeł energii, z dumą rozwijając działalność nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Moduły fotowoltaiczne Bruk-Bet® Fotowoltaika utożsamiane są z solidnością i trwałością, ciesząc się zaufaniem Klientów na całym świecie. W tej chwili Bruk-Bet® Fotowoltaika jest największym producentem modułów PV na rynku fotowoltaiki w Polsce.

Zachęcamy do zapoznania się z praktycznymi informacjami dotyczącymi oferowanych przez nas produktów. Ściśle współpracujemy z przedsiębiorstwami, które chcą obniżyć ceny energii.

Pełna oferta i pomoc w finansowaniu montażu modułów, pomp ciepła, stacji ładowania pojazdów

Chcesz poznać naszą rozbudowaną ofertę? Liczysz na pomoc w doborze produktów, podzespołów lub całej instalacji? Wypełnij wstępny kwestionariusz na naszej stronie i poczekaj na odpowiedź pracownika HEWES. Możesz to zrobić w każdej chwili. Wszystkie informacje docierają do nas i odpisujemy na nie w godzinach pracy.

Leasing, kredyt

Nie masz gotówki na inwestycje, a ceny energii elektrycznej zmuszają Cię do poszukiwania wyjątkowych rozwiązań? W Hewes wspieramy klientów w otrzymaniu kredytu czy leasingu na zakupione instalacje albo na urządzenia do tańszego ogrzewania lub zasilania budynków w energię elektryczną. Nie tylko otrzymasz wsparcie finansowe, ale także merytoryczne, a nasi pracownicy zajmą się zebraniem dokumentacji i przekazaniem jej wybranym instytucjom finansowym.

Realizacja dużych projektów

Nie boimy się wyzwań i podejmujemy się realizacji nawet największych projektów. Zaopatrujemy duże przedsiębiorstwa w tysiące różnych akcesoriów i urządzeń służących do montażu modułów fotowoltaicznych na dachach, gruncie, carportach, zapewniamy dostęp do najwyższej klasy magazynów energii czy pomp ciepła. Jesteśmy gotowi nawet na wielomiesięczną współpracę, od chwili wykonania kosztorysu i projektu po ostateczne uruchomienie inwestycji.

Kompleksowa obsługa klientów indywidualnych i firm

Wszystko jest na naszej głowie i nie mamy z tym problemu. Zadbamy o każdy szczegół podłączenia budynku czy stacji ładowania pojazdów do sieci elektrycznej. Przekażemy zgłoszenie do zakładu energetycznego oraz zajmujemy się przygotowaniem dokumentacji P.POŻ wymaganej przez Państwową Straż Pożarną.

  • Realizujemy instalacje na zamówienie z zachowaniem najwyższych standardów i estetyki.
  • Pracujemy na najwyższej klasy komponentach.
  • Realizujemy zlecenia serwisowe i audyty dla instalacji wykonanych przez inne firmy.

Related Articles