JOLYWOOD rekordowy przychód i zyski !!!

Piotr Kramarczyk

Piotr Kramarczyk

JOLYWOOD rekordowy przychód i zyski

Chiński producent fotowoltaicznych folii ochronnych (backsheet) i wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych, Jolywood (Suzhou) Sunwatt Co (Jolywood) odnotował rekordowe przychody i zyski za trzeci kwartał 2020 r.

Jolywood w dalszym ciągu realizuje dostawy wysokowydajnych modułów typu n-type TOPCon do projektów elektrowni PV na skalę przemysłową. Zdjęcie: Jolywood

Chiński producent fotowoltaicznych folii ochronnych (backsheet) i wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych, Jolywood (Suzhou) Sunwatt Co (Jolywood) odnotował rekordowe przychody i zyski za trzeci kwartał 2020 r.. jednocześnie w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r. przekraczając wyniki finansowe za cały rok 2019, a to dzięki dostawom wysokowydajnych modułów typu n-type TOPCon w ramach projektów elektrowni fotowoltaicznych na skalę przemysłową.

Spółka ogłosiła przychody za trzeci kwartał w wysokości 1 587 mln juanów (236,7 mln USD), o 18,36% więcej w porównaniu do poprzedniego roku i jest to drugi kwartał z kolei o rekordowo wysokim przychodzie.

Jolywood (Suzhou) Sunwatt Co: Przychody kwartalnie (juany)
Spółka zgłosiła przychody za trzeci kwartał w wysokości 1 587 mln juanów (236,7 mln USD), o 18,36% więcej w porównaniu do poprzedniego roku i jest to drugi kwartał z kolei o rekordowo wysokim przychodzie.

Jolywood odnotował zysk netto za trzeci kwartał w wysokości 152,9 mln juanów (22,8 mln USD), co stanowi wzrost o 33,35% w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku oraz jest rekordowym wynikiem kwartalnym firmy.

Jolywood (Suzhou) Sunwatt Co: Zysk netto (juany)


Zysk netto wzrósł o 33,35%.

Po odrobieniu strat związanych z COVID-19 w pierwszym kwartale 2020 roku, przychody Jolywood za pierwsze dziewięć miesięcy roku osiągnęły rekordowy poziom 3 621 mln juanów (539,4 mln USD). Zysk netto za pierwsze dziewięć miesięcy roku przekroczył 263,4 mln juanów (39,2 mln USD). Przychody i zyski za cały rok 2019 wyniosły odpowiednio 507,84 mln USD i 36,26 mln USD. Wartości te przekroczono w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r.

Na wzrost przychodów w wysokości 44,85% w stosunku do poprzedniego roku wpływ miało kilka czynników. Po pierwsze Jolywood był pierwszym producentem modułów fotowoltaicznych, który zwiększył wolumen 2GW możliwości montażowych wysokowydajnych ogniw i modułów typu n-type TOPCon , jednocześnie przyjmując duże zamówienia na skalę przemysłową. W 2020 spółka potwierdziła zamówienia, które wykorzystały jej pełne możliwości produkcyjne.

Jolywood czerpie również korzyści z ogólnego ożywienia popytu na moduły fotowoltaiczne, co zwiększa przychody z działalności spółki związanej ze sprzedażą folii ochronnych ( backsheet ). Potencjalnie pozwala czerpać korzyści z popytu na tę folię stosowaną w bifacjalnych modułach słonecznych. Zdolności produkcyjne szkła solarnego nie nadążały za popytem, a przez większość roku ceny wykazywały tendencję wzrostową.

Jolywood odnotował też dalszy wzrost wydatków na badania i rozwój. Spółka kontynuowała rozwój technologii ogniw TOPcon; wykazała wzrost wydatków na badania i rozwój w trzecim kwartale 2020 r. o ponad 32% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, osiągając 27,98 mln juanów (4,17 mln USD). Wydatki na badania i rozwój w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 roku wyniosły 17,09 mln USD. Łączna kwota na ten cel w całym roku 2019 stanowiła 17,66 mln USD.

Jolywood (Suzhou) Sunwatt Co: Inwestycje w badania i rozwój (mln USD)

Wydatki na badania i rozwój w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 roku wyniosły 17,09 mln USD, natomiast łączna kwota na ten cel w całym roku 2019 stanowiła 17,66 mln USD.

Related Articles