Instalacje Gruntowe

Oferujemy instalacje szyte na miarę – dopasowane do możliwości oraz indywidualnych potrzeb klienta. Korzystamy z urządzeń renomowanych producentów. Wysoka jakość stosowanych rozwiązań gwarantuje bezpieczeństwo, trwałość i wydajność naszych instalacji.

Zalety instalacji pv gruntowej

Panele fotowoltaiczne umieszczone na gruncie dają przede wszystkim możliwość optymalizowania ustawień modułów. Oznacza to, że możemy instalować je w dowolny sposób, tak by osiągnąć, jak najlepsze nasłonecznienie, a co za tym idzie – odpowiednią ilość energii. Kolejnym atutem jest brak konieczności ingerowania w poszycie dachowe. Instalacje fotowoltaiczne wymagają stabilnego mocowania, a w przypadku podłoża jest to zazwyczaj o wiele prostsze.

Chociaż panele fotowoltaiczne są bezobsługowe i mało awaryjne, to czasem zachodzi potrzeba ich konserwacji, czyszczenia, czy przeglądu. Instalacje gruntowe to bez wątpienia większa dostępność do modułów.

Etapy budowy instalacji

Fotowoltaika na gruncie obejmuje dwa etapy montażu. Pierwszym z nich to budowa konstrukcji. Drugi to montaż paneli fotowoltaicznych i uruchomienie modułów.
Podłoże, na którym stanąć ma instalacja, musi spełniać określone warunki. Niemałe znaczenie ma tu rodzaj gleby. Ciężar i opór konstrukcji wyklucza montaż paneli fotowoltaicznych na mało stabilnych gruntach, jakim jest np. piasek. Warto również dobrze przemyśleć orientację paneli fotowoltaicznych. Kierując je w stronę południową, osiągniemy najlepszą wydajność.

Proponujemy panele bi-facial

Rozwiązaniem, jakie proponujemy naszym klientom, jest montaż paneli bi-facial. To nowoczesne panele dwustronne, które są w stanie produkować prąd ze światła słonecznego, które pada z jednej i z drugiej strony modułów. To zwiększa ich efektywność. Z naszego doświadczenia, badań producentów i obserwacji użytkowników wiadomo, że panele dwustronne osiągają wydajność większą o 25% w porównaniu z modułami jednostronnymi. Dlatego produkują jeszcze więcej energii, obniżając znacząco rachunki. Panel bifacjalny typu „N” ma dwie strony aktywnie absorbujące światło, dlatego energia produkowana jest jednocześnie z przedniej i tylnej strony panelu.

Ogniwo N-Type NTOPcon

Współczynnik albedo

Przygotowując projekt, bierzemy też pod uwagę współczynnik albedo, którym określa się zdolność podłoża do odbijania promieni słonecznych. Im wyższy współczynnik, tym lepiej, ale wynika on z lokalizacji paneli. W przypadku paneli na gruncie bierzemy więc pod uwagę jakość podłoża. Im bardziej odbija ono promienie słoneczne, tym więcej ich dotrze do paneli typu bi-facial. Aby panele fotowoltaiczne otrzymywały maksymalną ilość słońca także w dni mniej słoneczne, trzeba zadbać o to, aby podłoże pod instalacją fotowoltaiczną było jasne. Dobrze więc sprawdza się biały żwirek, beton pomalowany jasną farbą czy biała membrana, gorzej zaś ziemia porośnięta trawą. Dzięki odpowiedniemu podłożu jeszcze bardziej zwiększy się zysk energii.

System montażu paneli na gruncie

Żeby panele fotowoltaiczne pracowały jeszcze wydajniej, stosujemy odpowiedni system montażowy, który wpływa korzystnie na działanie modułów bifacjalnych Jolywood. Wykorzystujemy sprawdzone, trwałe rozwiązania, które eliminują ryzyko zacienienia tylnych ogniw. Cień padający z szyn nośnych może zmniejszyć ilość produkowanego prądu. W przypadku paneli montowanych na gruncie, ale także na dachach płaskich i na carportach przez naszą firmę, nie ma obaw — moduły będą pracowały wydajnie i każdego dnia zmienią promienie słoneczne w darmową energię.

Powiązane strony