Montaż pompy ciepła

Montaż pompy ciepła powietrze-woda nie wymaga dużej działki czy kosztownych prac związanych z wykonaniem przekopów czy odwiertów. W przeciwieństwie do gruntowych pomp ciepła, pompy powietrzne nie wymagają prac przy wykonaniu dolnego źródła ciepła, ponieważ jest nim po prostu powietrze atmosferyczne.

Instalacja urządzenia zajmuje 2-3 dni i zazwyczaj jest bezinwazyjna. Urządzenie nie wymaga również dużych powierzchni, jednostka zewnętrzna podobnie jak i wewnętrzna zajmuje ok. 1 m2.

Ponieważ pompy ciepła nie spalają paliwa, nie powodują również emisji zanieczyszczeń do środowiska. Połączenie systemu wraz z fotowoltaiką to najczystszy sposób na ogrzanie domu i przygotowanie ciepłej wody. Chroń środowisko i dbaj o planetę dla siebie i przyszłych pokoleń.

Ogrzewanie w Twoim nowym domu

Zaplanowanie inwestycji z pompą ciepła na odpowiednim etapie projektowania lub budowy domu może sprawić, że nakłady na inwestycje okażą się niższe niż w przypadku tradycyjnych kotłów na paliwo stałe.

Dom z pompą ciepła nie wymaga budowy komina, ani pomieszczenia na składowanie opału. Pompa ciepła to więc nie tylko oszczędności na ogrzewaniu, ale także redukcja kosztów budowy i konserwacji kominów oraz większa powierzchnia użytkowa domu.

Pompa ciepła
powietrze/woda

Pompy ciepła zyskują na popularności, które coraz częściej trafiają do termomodernizowanych domów. Są to urządzenia nie wymagające obsługi i tanie w eksploatacji. Pompy ciepła typu powietrze/woda można zainstalować zarówno w nowym jak i modernizowanym domu. Urządzenie nie wymaga skomplikowanych instalacji po stronie źródła dolnego, ani dużej powierzchni gruntu czy dostępu do wody. Pompę ciepła można podłączyć do istniejącej instalacji grzewczej, gdzie odbiornikami są np. kaloryfery lub instalacja podłogowa. Najbardziej efektywne jest jednak użycie niskotemperaturowych odbiorników jak ogrzewanie podłogowe czy ścienne.

Zaletą ogrzewania płaszczyznowego jest to, że przekazywanie ciepła następuje przez bardzo dużą powierzchnię, dzięki czemu nie potrzeba wysokiej temperatury jak w przypadku punktowych źródeł ciepła. Odpowiednio dobrana pompa powietrze/woda jest w stanie zapewnić ogrzewanie domu przez całą zimę.

Pompa ciepła i fotowoltaika

Pompa ciepła by działać, oprócz dostępu do odnawialnego źródła energii potrzebuje również niewielkiej ilości energii elektrycznej.
Koszty ogrzewania nie są duże, ale można je dodatkowo obniżyć decydując się na połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi. Takie rozwiązanie nie tylko obniża koszty ogrzewania do minimum, ale także pozwala zwiększyć stopień wykorzystania na własne potrzeby energii elektrycznej, wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Połączenie obu systemów sprawia, że inwestycja w te ekologiczne urządzenia jest jeszcze bardziej opłacalna.
W rezultacie nie ponosisz strat związanych z oddawaniem nadwyżek do sieci.

Powiązane Strony