Rozwój branży samochodów elektrycznych 

Piotr Kramarczyk

Piotr Kramarczyk

Aby zmniejszyć wpływ transportu na środowisko, czas zaakceptować mobilność elektryczną.

Aby zmniejszyć wpływ transportu na środowisko, czas zaakceptować mobilność elektryczną. Firmy takie jak nasza odgrywają w tym kluczową rolę. Chcemy bezpośrednio przyczynić się do popularyzacji samochodów elektrycznych i stacji ładowania w szczególności w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.

Rozwój branży samochodów elektrycznych 

Samochody elektryczne są przyszłością branży motoryzacyjnej. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, aby pojazdy, z których korzystają na co dzień, nie wpływały negatywnie na środowisko naturalne. Samochody elektryczne nie wytwarzają szkodliwych spalin, które zanieczyszczają atmosferę. Nieustanny rozwój tej gałęzi motoryzacji sprawia, że na rynku dostępnych jest coraz więcej pojazdów elektrycznych, które wyróżniają się niezawodnością oraz coraz lepszymi osiągami. 

Lohner–Porsche Mixed Hybrid

Wyrazem stopniowego odchodzenia od tradycyjnych samochodów jest także uchwalony 8 czerwca 2022 roku przez Parlament Europejski zakaz sprzedaży samochodów z silnikiem diesla oraz spalinowym, który wejdzie w życie w 2035 roku. Oznacza to, że bezemisyjne samochody elektryczne są przyszłością całego rynku motoryzacyjnego.

E-platforma BYD

Ekologiczny transport to przyszłość

Trendy związane z ekologicznymi rozwiązaniami, które wpływają pozytywnie na środowisko naturalne, dotyczą również branży motoryzacyjnej. Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością i stopniowo wypierają z rynku pojazdy spalinowe. Do tego, aby mogły one wozić do pracy czy na zakupy, niezbędne jest ich regularne ładowanie. Służą do tego stacje ładowania pojazdów elektrycznych.  

Sprzedaż samochodów elektrycznych w latach

Gdzie można ładować samochody?

Do naładowania akumulatorów samochodów elektrycznych służą specjalne stacje. Są to stanowiska z ładowarkami zasilanymi prądem pochodzącym z lokalnej sieci energetycznej. Ładowarkę tę należy podłączyć do swojego samochodu, aby jego akumulator został naładowany do takiego stopnia, który umożliwi dalszą jazdę. Ze względu na nieustannie rosnącą popularność samochodów elektrycznych stacje ładowania pojazdów stają się coraz bardziej powszechne. Obecnie jednak przede wszystkim można je znaleźć stacjach benzynowych oraz w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Stacje ładowania pojazdów instalowane przez firmę Hewes to oferta skierowana przede wszystkim do właścicieli:

  • stacji benzynowych,
  • sklepów i centrów handlowych,
  • punktów usługowych: siłowni, pralni i innych, w których klient przebywa przez kilkanaście — kilkadziesiąt minut,
  • zarządców instytucji publicznych.

Obecność stacji ładowania pojazdów elektrycznych na parkingu to świetny sposób na to, aby przyciągnąć klientów. Taka stacja umożliwia naładowanie samochodu przy okazji robienia zakupów, treningu na siłowni albo załatwiania spraw urzędowych. Jest to więc niezwykle wygodne rozwiązanie, które może przynieść korzyść obu stronom.

Sacja ładowania SUNGROW

Stacja ładowania pojazdów w Twoim garażu

Ładowarki samochodowe pojazdów elektrycznych do użytku domowego to w ogromnej większości urządzenia przeznaczone do montażu na ścianie. Można jednak wybrać także modele, które umieszcza się na specjalnym słupku np. na podjeździe. Umożliwiają one dużo szybsze naładowanie akumulatorów niż ma to miejsce w przypadku korzystania ze zwykłego gniazdka elektrycznego. To rozwiązanie niesie ze sobą jednak o wiele więcej korzyści. Przede wszystkim pozwala na efektywne naładowanie samochodu bez konieczności wychodzenia z domu. 

Stacja ładowania pojazdów umieszczona w garażu jest bardzo łatwa w obsłudze i jednocześnie bezpieczna. Nowoczesne modele montowane przez Hewes wyposażone są w szereg czujników umożliwiających niezwłoczne wykrycie wszelkich nieprawidłowości i ewentualnych usterek. Ładowarkę podłącza się bezpośrednio do domowej instalacji elektrycznej, a podczas procesu ładowania przekształca ona prąd do takiej postaci, aby mógł być wykorzystany do zasilania pojazdu.

Stacja ładowania pojazdów SKODA

Bezpłatny transport samochodem. Czy to możliwe?

Połączenie stacji ładowania pojazdu i instalacji fotowoltaicznej na własnej posesji sprawia, że jazda samochodem może być praktycznie darmowa. Jeśli posiadasz panele fotowoltaiczne albo zamierzasz założyć instalację fotowoltaiczną na gruncie lub dachu, koniecznie pomyśl o zakupie samochodu elektrycznego.

Jest to bardzo korzystne rozwiązanie zwłaszcza pod kątem wprowadzonych w życie ostatnich zmian dotyczących wykorzystania nadwyżek zgromadzonej energii elektrycznej pozyskanej z instalacji fotowoltaicznej. Według zasad wprowadzonego programu „Mój Prąd 4.0” prosumenci mogą sprzedać nadwyżkę wyprodukowanej energii do sieci po określonej cenie, ale jej odkupienie możliwe jest po cenach obowiązujących również innych odbiorców.

Sprawia to, że to że w nowym systemie rozliczeń budujemy koszyk wartościowy oparty na miesięcznej średniej cenie ważonej. W sytuacji kiedy cena energii jest najtańsza warto pomyśleć o tym, aby wyprodukowaną nadwyżkę wykorzystać do zasilania samochodu elektrycznego.

Już teraz zmień samochód spalinowy na elektryczny i ładuj go wygodnie

Samochody elektryczne przez kolejne lata będą systematycznie wypierały z dróg, także w Polsce, pojazdy z silnikami diesla oraz spalinowymi. Korzystanie z nich jest nie tylko wygodne, ale ma także korzystny wpływ na środowisko, zwłaszcza kiedy czerpią energię z odnawialnych źródeł energii. Decydując się na zakup takiego samochodu, warto pomyśleć także o zakupie stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Na taką inwestycję powinny zdecydować się nie tylko prywatne osoby, które chcą ustawić ją na własnej posesji, ale również właściciele różnego rodzaju firm. Za pomocą ładowarki nie tylko uzupełnią akumulatory w firmowych pojazdach, ale również przyciągną klientów, którzy chętnie skorzystają z możliwości doładowania auta.

MyŠKODA ?V APP

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych z Hewes

Wszystko, czego potrzebujesz, by ładować elektryczne pojazdy, znajdziesz w naszej firmie.

Budujemy infrastrukturę dla samochodów elektrycznych, zapewniając niezawodne i wydajne stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz carporty, naziemne i dachowe elektrownie fotowoltaiczne. Oferujemy szeroki wybór stacji ładowania samochodów elektrycznych, produkowanych przez liderów w dziedzinie OZE.

Nasze stacje ładowarki pojazdów elektrycznych spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa, są łatwe w obsłudze i szybko doładują pojazd, by był gotowy do drogi.

Related Articles