Targi SNEC 2021 dobiegły końca.

Piotr Kramarczyk

Piotr Kramarczyk

Rozpoczęła się nowa era dla Jolywood !!!

Rozpoczęła się nowa era dla Jolywood !!!

15. międzynarodowe targi branży fotowoltaicznej SNEC (2021) (International Photovoltaic Power Generation and Smart Energy Conference & Exhibition) zakończyły się niezwykłym akcentem, którym było ogłoszenie zupełnie nowego, wysokiej jakości produktu firmy Jolywood.

Znana z pionierskich rozwiązań firma Jolywood powiększyła rodzinę swoich produktów wprowadzając nową generację wielkogabarytowych modułów fotowoltaicznych Niwa Max o ultrawysokiej mocy. Ponieważ globalni klienci mają bardzo wysokie wymagania dotyczące modułów o wyższej wydajności i niezawodności, firma wprowadziła na rynek nowy moduł o estetycznym wyglądzie i bardzo wysokiej wydajności, odpowiadający na to zapotrzebowanie.

Moc modułu wynosi aż 700W, a jednocześnie ma kilka zalet, takich jak duża moc, wysoki współczynnik konwersji, wysoka bifacjalność, niski współczynnik temperaturowy, niska degradacja oraz brak efektów LeTID i LID.

Jolywood PROVIDED by HEWES

Firma Jolywood od lat angażuje się w technologię typu NTOPCon i opanowała najbardziej zaawansowaną technologię w tym zakresie. Dzięki najnowszym rozwiązaniom Jolywood może mieć pewność, że moduły o Niwa Max charakteryzujące się bardzo wysoką mocą mogą spełnić wymagania klientów poszukujących modułów wysokiej jakości.

Przy okazji Lin Jianwei, prezes Jolywood, powiedział, że firma będzie nadal poświęcać się badaniom i rozwojowi, masowej produkcji i zastosowaniu technologii TOPCon typu N oraz zapewni klientom wartość poprzez postęp technologiczny i redukcję kosztów. „Będziemy nadal dążyć się do realizacji celu neutralności węglowej, najwyższej dopuszczalnej emisji” – zaznaczył.

Dr. Zhifeng Liu, Wiceprezes Jolywood przedstawił moduł 210 – wielkoformatową jednostkę krzemową o ultra wysokiej mocy — Niwa Max opartą na nowej generacji technologii J-TOPCon 2.0.

– Niwa Max ma nadzwyczaj efektywną kosztowo przewagę pod względem kosztów energii elektrycznej lub dochodów z inwestycji – wspomniał, dodając, że TOPCon nadal będzie gorącym towarem na rynku, nadając kierunek rynkowi fotowoltaicznemu.

– Wykorzystamy okazję do opracowania nowych technologii i produktów – zaznaczył Liu.

Biorąc pod uwagę Niwa Max, jasne jest, że wprowadzenie tego produktu na rynek zagwarantuje klientom niski LCOE (uśredniony koszt energii elektrycznej). Liu wspomniał, że Jolywood podąża drogą uprzemysłowienia za pomocą zaawansowanych i wysokowydajnych technologii solarnych.

– Mamy nadzieję, że przyniesie to w przyszłości wielką wartość klientom i będzie promować wczesne nadejście neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i zerowej emisji – powiedział z przekonaniem.

Jolywood jest największym na świecie producentem bifacjalnych ogniw i modułów słonecznych typu N z mocą produkcyjną 3,4 GW oraz największym na świecie producentem folii fotowoltaicznych backsheet, z 30% udziałem w rynku.

Oprócz wprowadzenia na rynek nowego produktu, Jolywood skorzystał również z okazji do podpisania umowy o współpracy strategicznej z POWERCHINA HuaDong Engineering Co. Ltd w celu rozpoczęcia kompleksowej współpracy na indonezyjskim rynku fotowoltaicznym.

Podczas SNEC firma Jolywood ogłosiła również utworzenie spółki joint venture w Indonezji z lokalnymi firmami w celu budowy ogniw i modułów słonecznych typu N o rocznej zdolności produkcyjnej 1 GW.

Mówiąc o współpracy, Liu Zhifeng skomentował: – Posiadanie lokalnej bazy produkcyjnej w Indonezji może nie tylko dostarczać produkty i usługi na rynek indonezyjski, ale także zapewniać możliwości wejścia na amerykański rynek fotowoltaiczny.

W międzyczasie Jolywood uzyskał również TÜV Nord. Licencja akredytacyjna laboratorium CB i certyfikat w wielkim wydarzeniu.

W ceremonii uczestniczyli m.in. Xu Tingting, starszy wiceprezes ds. globalnej energii odnawialnej TÜV Nord oraz dr Zhifeng Liu, wiceprezes Jolywood i zastępca dyrektora generalnego Taizhou Jolywood Technology Co., Ltd.

Poza tym 4 czerwca dr Zhifeng Liu, wiceprezes Jolywood, wygłosił specjalne uwagi podczas SNEC.

Omówił aktualny stan technologii ogniw TOPCon typu N oraz kierunki rozwoju w oparciu o analizę ograniczeń obecnej technologii ogniw. Wyjaśnił również sposoby na skuteczną poprawę wydajności ogniw i zmniejszenie LCOE, a także trend rozwoju sektora w przyszłości.

Firma Jolywood wzięła udział w wielu spotkaniach na swoim stoisku, udzielając wyjaśnień klientom i odwiedzającym targi SNEC oraz pomagając im lepiej zrozumieć swoje produkty.

Dr Du Zheren, dyrektor ds. badań i rozwoju w Jolywood, podzielił się „Zaletami i zastosowaniami technologii TOPCon typu N”.  Przedstawił technologię J-TOPCon2.0, pierwotnie stworzoną przez Jolywood, która poprawiła wydajność ogniw i osiągnęła wyższą efektywność i wydajność w krótszym procesie, tym samym jeszcze bardziej obniżając koszty. – Niski współczynnik temperaturowy, brak efektu LeTID i mniejsze ryzyko LID sprawiają, że produkty TOPCon typu N mają wyższą wydajność kosztową i niezawodność – podkreślił cechy produktów.

Jolywood mocno wierzy, że nadeszła era rozwiązania typu N, a jako światowy lider we wprowadzeniu do branży bifacjalnych ogniw słonecznych typu N, Jolywood jest pierwszym krajowym i wiodącym na świecie profesjonalnym przedsiębiorstwem zajmującym się badaniami i rozwojem, produkcją i sprzedażą wysokiej wydajności bifacjalnego ogniwa słonecznego typu N TOPCon.

Do tej pory przez 6 lat firma była głęboko zaangażowana w dziedzinę rozwiązań TOPCon typu N i ma na swoim koncie pewną ilość rezerw technologicznych, patentów, talentów i doświadczenia.

Zostało to docenione zarówno przez klientów, jak i przez rynek, o czym świadczyło zainteresowanie i estyma, jakimi firma cieszyła się na samej imprezie SNEC. Obecnie widoczne są skutki 6-letniej podróży ze strategiczną wizją i futurystycznym działaniem, co jest sporym osiągnięciem.

Tegoroczne trzydniowe targi SNEC właśnie się zakończyły, jednak nowa era Jolywood dopiero się rozpoczęła. Rozpoczęła się era produktów typu N i Jolywood chce iść wytrwale naprzód, aby światło słoneczne było coraz bardziej wartościowe oraz dając wyraz dużemu podziwowi dla zróżnicowanej przyrody.

Firma Jolywood zobowiązuje się w większym stopniu przyczynić się do wczesnego urzeczywistnienia „neutralności węglowej” i jest gotowa zakasać rękawy w celu stworzenia lepszej przyszłości dla ludzkości.

Jolywood PROVIDED by HEWES

Wszystkie modele NIWA będą dostępne w 1Q 2022r. w naszym sklepie internetowym JOLYWOOD.

Zapraszamy !!!

Related Articles